همکاری‌های ایران و لبنان در حوزه بهداشت گسترش می‌یابد

مدیر کل همکاری‌های بین الملل وزارت بهداشت: دانشگاه علوم پزشکی ایران، آمادگی لازم در زمینه افزایش همکاری و تعاملات با کشور لبنان را دارد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ در نشست مشترک وزیر بهداشت لبنان و رئیس و معاونین دانشگاه علوم پزشکی ایران، ظرفیت‌های دانشگاه علوم پزشکی ایران به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های کشور در حوزه آموزش پزشکی به وزیر بهداشت لبنان معرفی و اهداف این دانشگاه همانند تبدیل شدن به یکی از دانشگاه‌های نسل سوم، شرح داده شد.

محسن اسدی لاری مدیر کل همکاری‌های بین الملل وزارت بهداشت در نشست مشترک وزیر بهداشت لبنان و رئیس و معاونین دانشگاه علوم پزشکی ایران، با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی ایران یکی از برترین دانشگاه‌های علوم پزشکی در کشور و منطقه محسوب می‌شود، افزود: این دانشگاه آمادگی لازم در زمینه افزایش همکاری و تعاملات با کشور لبنان را دارد.

وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی ایران برترین دانشگاه کشور در حوزه توانبخشی بوده است و آمادگی آن را دارد تا تجربیات خود را در این حوزه در اختیار سایر کشور‌ها قرار دهد؛ در زمینه‌هایی مانند، انجام فعالیت‌های پژوهشی، آموزش‌های فوق تخصصی و فلوشیپ و برگزاری دوره‌های کوتاه مدت، این دانشگاه یکی از توانمندترین دانشگاه‌های علوم پزشکی است.

اسدی لاری با اشاره به توانمندی‌های این دانشگاه در زمینه قلب و عروق، خطاب به هیات لبنانی، گفت: مرکز قلب شهید رجایی یکی از بهترین مراکز حوزه درمان بیماری‌های قلب و عروقی محسوب می‌شود و بازدید از این مرکز، فرصت خوبی است تا شاهد توانمندی‌های کشورمان در حوزه علوم پزشکی و جراحی‌ها قلب و عروق را شاهد باشید.

در ادامه، جمیل جبق وزیر بهداشت لبنان با ابراز خرسندی از حضور در ایران افزود: ایران، کشور دوست و همسایه ما بوده و همواره برای داشتن همکاری‌های علمی و غیر علمی با این کشور مشتاق بوده ایم؛ امیدواریم همکاری بین این دو کشور، بیش از گذشته تداوم داشته باشد و روابط قوی و مستحکم‌تری با یکدیگر داشته باشیم.

در ادامه مراسم، دکتر جلیل کوهپایه زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران از تدوین برنامه‌ای برای همکاری با همه کشور‌ها خبر داد و گفت: با توجه به اهمیت همکاری دانشگاه علوم پزشکی ایران با کشور‌های همسایه اقدام به تدوین برنامه راهبردی کردیم تا بتوانیم با توجه به توانمندی‌های چشم گیر این دانشگاه و از طریق امضای تفاهم نامه‌های مختلف با سایر کشور‌ها همکاری کنیم.

وی با بیان اینکه این دانشگاه ۵ میلیون نفر جمعیت تحت پوشش دارد، افزود: امیدواریم که تدوین چنین برنامه‌ای که بتواند ارتباط ما با سایر کشور‌ها را سر و سامان دهد و تجربیات به دست آمده از جمعیت بالای تحت پوشش و تلاش‌های تحقیقاتی صورت گرفته در این حوزه را با سایر کشور‌ها به اشتراک بگذاریم.

بازگشت به صفحه اصلی

سالنامه

کلیه حقوق برای اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی محفوظ است