لبنان / اتحادیه رادیو و تلویزیونهای اسلامی: چالش هایی که با آنها رو برو هستیم، به خصوص در مسئله فلسطین، رو به افزایش است

آقای ناصر اخضر، قائم مقام دبیرکل اتحادیه رادیو و تلویزیون اسلامی، :« ما در این لحظه‌ تاریخی، شدیدا به همبستگی، هماهنگی و همکاری نیازمندیم.»
روز جمعه در بیروت، آقای ناصر اخضر قائم مقام دبیرکل اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی در یک اجتماع گسترده رسانه‌ای تحت عنوان" اهالی رسانه در مواجهه با معامله قرن"، بر ضرورت اتحاد حول یک کلمه یکپارچه و یکسان تاکید کرد و اشاره کرد «چالش هایی که روز به روز با آنها رو به رو می‌شویم، به ویژه در مسئله فلسطین، در حال افزایش است و ما در تلاشیم این مسئله را به برسانیم.»
ایشان توجهات را به این مسئله معطوف کردند که اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی سازمان رسانه ای بزرگی است که حدود 250 مؤسسه رسانه‌ای عضو از30 کشور دنیا دارد و همانطور که در منشور اصلی (اساسنامه) آن آمده، به ده زبان زنده دنیا برای حمایت از مستضعفین جهان، ارتباط برقرار می‌کند. ناصر اخضر به این مسئله اشاره کرده که به دلیل اهمیت مسئله‌ فلسطین و با توجه به ضرورت پشتیبانی و یاری امت از یکدیگر جهت آزادی فلسطین در تمامی ابعاد آن، به هیچ مسئله‌ای به جز مسئله فلسطین در اساسنامه اتحادیه به صورت جداگانه پرداخته نشده است.
قائم مقام دبیرکل اتحادیه رادیو و تلویزیون های اسلامی در خصوص موضع ترامپ گفت : نیرنگ خود را به کار گیرید، تلاش خود را بکنید و برای دشمنی با قدس خرج کنید ولی به خدا قسم هیچ گاه نخواهید توانست وحی و پیام قدس را از بین ببرید و مسئله فلسطین را (از اذهان) پاک کنید و مسئله فلسطین و قدس به عنوان نام و نشان مواجهه و مبارزه برای این امت باقی خواهد ماند.
ناصر اخضر درباره افکار عمومی جهان عرب ادامه داد : با توجه به رخداد‌ و برخورد امروز در خلیج فارس، در فضایی به سر می‌بریم که آمیخته‌ای ازافتخار و نگرانی است. (امروزه) حال و هوا و فضای برتری و عزت در این عالم پهناور در حال گسترش است. ایشان همچنین بر ضرورت توجه و همراهی با این فضا تا انتها و تا پیروزی کامل و نهایی و قاطعانه تأکید کردند.
همچنین آقای اخضر سازمان‌ها و مؤسسات بین‌المللی را که ناظر بر روند و مسیر رسانه‌ای در دنیا هستند مورد خطاب قرار داده و اضافه کردند: روند و مسیر سلطه‌گری به زودی شکسته خواهد شد و دیگر ید طولایی در دنیا برای شما باقی نخواهد ماند.
اخضر خطاب به شهروندان عربی گفت: ما در زمان شهروند خبرنگار قرار داریم و هر شهروندی می‌تواند یک خبرنگار باشد. فناوری‌های مدرن و وسایل ارتباطی جدید این تنها فرصت را به ما داده‌اند که در فضای مجازی و در عرصه برخورد با دشمن، یاری رسان باشیم.

بازگشت به صفحه اصلی

سالنامه

کلیه حقوق برای اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی محفوظ است