موسسات اتحادیه

مؤسسه هدایت رسانه:
 موسسه هدایت رسانه به منظور پشتیبانی و همکاری با شبکه ها و موسسات عضو از سال 1387  فعالیت خود را در زمینه های فنی و مهندسی و در زمینه ماهواره ای،‌ تأمین و تولید برنامه، تهیه و عرضه تجهیزات فنی شامل آپلینگ، ‌اس ان جی، فرستنده های رادیویی و تلویزیونی (پرقدرت و کم قدرت)،‌ تجهیزات استودیویی، تولیدی، تکثیر، پخش و تجهیزات تبدیل سیستمهای پخش آنالوگ به دیجیتال تلویزیونی و رادیویی در منطقه آغاز کرد.

مرکز آموزش رسانه ای:

مرکز آموزش رسانه ای اتحادیه در سال 1388 در بیروت تأسیس شد. این مرکز جدیدترین و حرفه‌ای ترین برنامه های آموزشی را در سطوح مقدماتی، متوسطه و تخصصی به علاقه‌مندان ارائه کرده و مجهز به مدرن ترین تجهیزات و امکانات آموزشی از جمله سالن تجهیزات آموزشی و مولتی مدیا و لابراتور تلویزیونی  و رادیویی و استودیو ضبط صدا مجهز به سیستم digidesign   است. این مرکز از سال 1388 و  در طی 4 سال اول، 253 دوره و کارگاه آموزشی با شرکت حدود 2500 نفر برگزار کرده است.

صندوق تعاون تولید:

 در نخستین مجمع عمومی، تصمیم به ایجاد صندوق تعاون به منظور تولید مشترک گرفت و اساسنامة آن در مجمع سوم تصویب شد. سرمایة‌ اولیة صندوق یک میلیون دلار است. این صندوق با هدف تامین مالی پروژه های تولیدی و کمک به اعضا و تولیدکنندگان برای اجرای پروژه های خود ایجاد شده است.

وكالت اخبار بونيوؤ:

يونيوز يك خبرگزاری تصويرى كه اخبار فيديویى، راديویى و مکتوب را به طور مداوم پخش مى كند،  وقصد دارد منبع اول اطلاعات خبرى را براى همه شبكه هاى عضو اتحادیه رادیو و تلویزیون های اسلامی شود. خبرگزاری یونیوز  متن های خبری، خبرهای تصویری،  راديویى، سرفيس پخش زنده  روى فركانس ماهواره اى، وهمچنين پخش زنده رويدادهاى مختلف ومهم منطقه وجهان را فراهم مى كند. خبرگزاری  یونیوز یک سازمان رسانه ای كامل كه رویدادهای مختلف، پخش و تجزیه و تحلیل و تفسیر  ان بر اساس تکنیک های رسانه های مدرن ، اجراى مصاحبه و پخش مستقیم را  اراءه ميدهد، مخاطب انرا تمام قشرهاى جامعه در سطوح مختلف فرهنگی مى باشد. خبرگزاری  یونیوز يك لینک ضرورى ميان منابع خبری و رسانه ها، به خصوص کانال های تلویزیون مى باشد، دقت در انتخاب تصاوير  و متون، و سرعت در تحویل مواد خبرى به مشترکین از  ویژكيهاى اين سازمان است . خبرگزاری  یونیوز كه اخبار  روزانه را پخش مى كند آرشیو تصاوير  را  براى استفاده در تولید برنامه های مستند برای آینده حفظ و باقی خواهد ماند .

 

بازگشت به صفحه اصلی

سالنامه

کلیه حقوق برای اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی محفوظ است