بیانیه صادر شده از سوی دفتر اتحادیه رادیو و تلویزیون های اسلامی در فلسطین

 اقدام رژیم اشغالگر اسرائیل در خصوص توقف پخش و منع فعالیت شبکه القدس به منزله سرقت حقیقت  و سرپوش گذاشتن روی آن است.
دفتر اتحادیه رادیو و تلویزیون های اسلامی در فلسطین  تصمیم رژیم صهیونیستی مبنی بر توقف فعالیت شبکه القدس، یکی از اعضای اتحادیه، در سرزمین های اشغالی 1948 و شهر قدس و ممنوعیت تعامل شرکت‌های ارائه کننده خدمات رسانه‌ای با آن و بازداشت کادر و احضار یکی از خبرنگاران این شبکه ماهواره‌ای جهت بازجویی را بسیار خطرناک ارزیابی می‌کند.

این تصمیم صهیونیستی در چارچوب سرقت‌های این رژیم و سرپوش گذاشتن بر حقیقت و نیز تحت پیگرد قرار دادن تمامی اصوات حامی مسئله فلسطین، به ویژه شبکه‌هایی قرار می‌گیرد که سعی دارند به گسترش هوشیاری عربی و اسلامی راجع به حقوق ملت فلسطین کمک کنند.

این تصمیم رژیم صهیونیستی علیه شبکه ماهواره‌ای "القدس"، با سلسه تجاوزهای بسیار و مکرر آنها به موسسات رسانه‌ای فلسطین همراه بوده است. به طوری که در جریان این تجاوزها، بیش از 180 روزنامه نگار فلسطینی در جریان پوشش راهپیمایی‌های بازگشت از زمان آغاز  تا پایان آن در مارس گذشته مجروح شده و دو تن نیز به شهادت رسیدند. علاوه بر این، 33 مورد پلمپ و تهدید به پلمپ و نیز بهم ریختن موسسات رسانه‌ای گزارش شده که از این میان می توان به پلمپ انتشارات مؤسسه جوانان "ایلیا"، پایگاه "شبکه خبری فلسطین الیوم"، پایگاه مؤسسه رسانه‌ای الرساله، خبرگزاری فلسطینی الرای و توقف مکرر پخش شبکه ماهواره‌ای الاقصی اشاره کرد. همچنین رژیم اشغالگر روزنامه نگاران را از پوشش جنایت‌هایی که در منطقه خان الاحمر واقع در شرق قدس اشغالی مرتکب می‌شد و ضمن ثبت تخلفات رانندگی برای آنان، تعدادی از روزنانه نگاران را مورد ضرب و شتم قرار داد تا بدین وسیله بر تصویر مطبوعاتی آنها که بازتاب دهنده اقدامات تروریستی و نژاد پرستانه رژیم اشغالگر در حق فلسطینیان است، سرپوش بگذارد.

اتخادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی ضمن تاکید بر اهمیت نقش موسسات رسانه ای عضو اتحادیه در رسوا سازی جنایت های رژیم اشغالگر، بر نقش پیشتازانه شبکه قدس در پرده برداشتن از جنایات این رژیم نیز تاکید می‌کند و اظهار می‌دارد که این شبکه، انگیزه‌ای برای تمامی شبکه‌های فلسطینی است تا به نقش حرفه‌ای و رسانه‌ای خود در حمایت از حقوق غصب شده ملت فلسطین ادامه دهند.

اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی
دفتر فلسطین

بازگشت به صفحه اصلی

سالنامه

کلیه حقوق برای اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی محفوظ است