اصابت بمب های تروریسم به دفتر اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی در دمشق

صبح امروز، شنبه، 18 فروردین 1397، در پی بمباران دمشق، پایتخت سوریه و به طور خاص محله‌های مسکونی در منطقه "المزه" و اطراف میدان "امویین"، توسط تروریست‌های سازمان موسوم به "جیش الاسلام"، دفتر اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی متحمل خسارت‌های مادی شد. همچنین در این حمله، 5 غیر نظامی از جمله یک کودک و یک زن شهید و بیش از 30 غیر نظامی زخمی شدند که حال چند تن از آنان وخیم گزارش شده است.

در همین رابطه، قائم مقام دبیرکل اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی اظهار داشت: «این تعرض، نشان دهنده حجم توحش گروه‌های تروریستی در سوریه است که غیر نظامیان و از جمله رسانه‌های صادق و هدفداری که در جنگ علیه تروریسم، در کنار ملت و حکومت سوریه ایستادند را هدف قرار می‌دهند».

قائم مقام دبیرکل اتحادیه خاطر نشان کرد که «چنین حملاتی، هرگز اراده مردم سوریه برای زندگی را از بین نخواهد برد و مانع از آن نخواهد شد که رسانه‌ها و اصحاب رسانه به وظیفه خود برای رساندن صدای رسانه‌های صادق و هدفمند عمل کنند و با این کار، جز رسوا ساختن چهره واقعی خود در برابر افکار عمومی عربی و جهانی، هیچ دستاورد دیگری حاصل نخواهند کرد».

گفتنی است دفتر اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی در سوریه، با آغاز بحران در دمشق گشایش یافت و نقش بارزی در حمایت از رسانه‌های عربی و بین‌المللی در مبارزه با تروریسم ایفا و برنامه‌های بسیاری در پایتخت سوریه برگزار کرد و نقش بارزی در یاری و حمایت از رسانه‌ در جمهوری عربی سوریه بر عهده داشت. این اتحادیه، یک سازمان بزرگ رسانه‌ای بین‌المللی است که نزدیک به 235 مؤسسه رسانه‌ای اعم از تلویزیون، رادیو، خبرگزاری و شرکت‌های تولید رسانه‌ای از 35 کشور در آن عضویت دارند و تعدادی از رسانه‌های فعال و اثربخش به علاوه دفاتر متعدد رسانه‌ای در پایتخت‌های کشورهای منطقه را در خود جای داده است.

 

بازگشت به صفحه اصلی

سالنامه

کلیه حقوق برای اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی محفوظ است